čeština > Aktuální > Article

Stihla som to! (Svědectví víry)

Datum:   2016-10-12
Autor:   Verici

 

Stihla som to!

 

Veľmi často sa mi stávalo, že som meškala na autobus. Predtým by mi ani nenapadlo prosiť v takých malých problémoch o pomoc Pána Ježiša alebo Pannu Máriu, ale teraz už viem, že Bohu máme dávať všetky naše problémy a situácie. Začala som sa teda vždy po ceste na zastávku modliť „Zdravas Mária“. Autobus som vždy stihla - meškal ako ja.

Raz, keď som bola na PN-ke a mala som dvojhodinové vychádzky, som vnímala, že by bolo dobré navštíviť tetu, ktorá býva v druhej dedine. Chcela som ju trochu povzbudiť vo viere, pomodliť sa s ňou. Keďže som na to mala len dve hodiny a bola práve sobota, kedy autobusy nechodia veľmi často, pri spiatočnej ceste som zasa meškala. Prosila som Pannu Máriu, aby mi to pomohla stihnúť, ale pravdu povediac nemala som na to veľmi vieru.

Prišla som na zastávku, chvíľu som tam ešte čakala. Ale keď už bolo asi 8 minút po stanovenom čase odchodu autobusu, povedala som si, že autobus už určite odišiel, a že je to len a len moja chyba, pretože sa mám snažiť chodiť načas.

Ďalší autobus mal ísť až o hodinu, čo by však znamenalo vrátiť sa až po čase povolenej vychádzky. Tak som sa obrátila, že pôjdem kúsok peši a potom si zavolám taxík, aby som to stihla. Keď som prešla asi 10 metrov, prebehol okolo mňa ten môj autobus, ale nezastal, pretože na zastávke nikto nestál a ani tam nikto nevystupoval. Najskôr som sa začala ľutovať, ale potom som odprosila Pána Ježiša za to, že som prakticky neverila v Jeho pomoc a ešte aj z iných svojich hriechov. Nakoniec som Pánovi poďakovala za to, ako ma vedie. A tu naraz zastalo pri mne auto - boli to susedia, ktorí ma doviezli až pred našu bytovku. Takže v čase, keď mi končila vychádzka, som už bola doma.

Pán je veľmi dobrý, len Mu musíme veriť.

 

Mária, 38 r.