čeština > Aktuální > Article

Jediný, kdo nás osvobodí z otroctví hříchu a temnoty, je Ježíš Kristus

Datum:   2016-10-15
Autor:   BKP

 

Jediný, kdo nás osvobodí z otroctví hříchu a temnoty, je Ježíš Kristus


Člověk žasne, jak nás duch lži klame. Ale co se divit? Ve světě působí rafinovaně duch světa a v nás je starý člověk, neboli infekce hříchu, která po jeho lži touží. Ďábel, který vládne nad obojím (nad zlem ve světě i nad zlem v nás), nás drží jako média v otroctví hříchu a temnoty. Jediný, kdo nás může zachránit, je Ježíš Kristus. Žádné psychologie a filosofie nás z tohoto systému lži a smrti nevysvobodí. Budeme-li poslouchat moderní psychologie a teologie, až budeme umírat, půjdeme rovnýma nohama do pekla. Jsme povinni činit pokání a věřit evangeliu. Jsme povinni přijmout Boží slovo spásy a samotného Spasitele, a ne nějaké náhražky, které nám lhář a vrah se svou armádou nabízí a které i starý člověk – jed v nás – rád přijímá. Proto se musíme postavit proti centru zla v nás, proti zrádci Krista, který je v nás, proti starému člověku, který je přítelem ďábla a tvoří s ním jednotu a mírový pakt. Musíme se radikálně stavět proti ďáblu a duchu zrady, který je v nás. Proto musíme zapřít sami sebe, proto musíme ukřižovat starého člověka, tedy ztratit své porušené „já“, aby náš duch byl skutečně čistý a svobodný a mohl být sjednocen s Kristovým Duchem a Kristus v nás mohl žít. Nemůžeme sloužit dvěma pánům. Nemůžeme sloužit ďáblu, jeho systému, a zároveň Kristu a Božímu království.


Stáhnout: Jediný, kdo nás osvobodí z otroctví hříchu a temnoty, je Ježíš Kristus