
Co je starý člověk v nás?
Datum: 2016-12-13Autor: BKP
Co je starý člověk v nás?
Člověk si o sobě myslí, jako Petr: „Kdyby se Tě všichni zřekli, já ne, Pane, já ne.“ My si však vůbec neuvědomujeme, že v nás je nepřítel, zrádce a systém strachu. Pro ďábla a pro lež se najdou mučedníci, a to hned, ale pro Krista? „Pane, Ty nemáš nikoho, kdo by šel za Tebou.“ Za Ježíšem se bojíme jít, ale za ďáblem se nebojíme jít; klidně jdeme do neštěstí, které je časné i věčné. Tak působí dědičný hřích v nás. Proč nemáme strach z hříchu? Proč nemáme strach z pekla? Bojíme se však, že nás někdo nebude brát vážně, že se nám někdo vysměje kvůli Ježíši. Stále se třeseme o sebe. Ale vždyť nemáme co ztratit! Co nám kdo může udělat? I kdybychom trpěli, nebo nás i zabili pro Ježíše, tak to je největší čest a čeká nás věčná odměna – věčné štěstí v nebi.
Stáhnout: Co je starý člověk v nás?





