
Co se můžeme učit od krále Davida?
Datum: 2018-01-31Autor: BKP
Co se můžeme učit od krále Davida?
V Bibli je několik příkladů odevzdanosti Bohu, např. Abraham, Job, David…
Bůh nazývá Davida „muž podle mého srdce“. V Písmu je popsáno mnoho životních situací, ve kterých se ocitl. Jak byl pronásledován králem Saulem, nebo jak se doptával Hospodina, když šel do války… Jsou tam však popsány i jeho svévolnosti, kdy se snažil prosadit svoji vůli.
Když se dopustil hříchu s Bat-šebou, přišel za to trest. Dítě narozené z hříchu, onemocnělo a umíralo. David ležel na zemi a postil se. Když dítě zemřelo „vstal ze země, umyl se, pomazal se, převlékl si oděv, vešel do Hospodinova domu a klaněl se. Pak vstoupil do svého domu a požádal, aby mu předložili chléb, a jedl.“ (2Sam 12,20) Jeho služebníci byli takovým jednáním překvapeni. On jim však na to pověděl: „Udělal jsem, co jsem mohl.“A pak dodal: „Teď dítě zemřelo. Proč bych se měl postit? Což je mohu ještě přivést zpět? Já půjdu k němu, ale ono se ke mně nevrátí.“ (v.23)
Takové bylo jeho pokání: přiznal si hřích, kál se… a pak přijal Boží rozhodnutí. Byl před Bohem čestný.
A tomuto se od Davida můžeme učit i my: pokoře, pokání a jak se postavit proti svému starému člověku. Boží slovo termínem „starý člověk“ nazývá systém hříchu, který jsme zdědili po Adamovi a Evě. A také se můžeme poučit i z chyb, které David udělal.
Stáhnout: Co se můžeme učit od krále Davida?





