
Spása pohanů je jako sázka do loterie
Datum: 2018-10-02Autor: BKP
Spása pohanů je jako sázka do loterie
Synkretismus s pohanstvím je další zločin, k němuž dochází na teologických fakultách. Místo ducha života se tu předává duch smrti. Ten duch smrti, který je v církvi, překrucuje evangelium a hlásá herezi, že všechny cesty – hinduismus, buddhismus, pohanství... vedou ke spáse. To je však lež. Ano, každý člověk má svědomí dané od Boha, ať je to Číňan či Afričan – každý. Každého člověka Bůh stvořil, čili každý by Ho měl v tomto ohledu nazývat svým Otcem. Kristus zemřel na Golgotě za všechny lidi – za všechny. Ale všichni spaseni nebudou. Jen ten, kdo přijme spásu v Kristu. Proto jsme povinni hlásat Krista.
Příklad: Hned v úvodu filmu Misie je scéna, jak misionář odchází hlásat Krista indiánům v Jižní Americe. Jeho přítel mu říká: „Nechoď tam! Tvého předchůdce indiáni zabili.“ On mu však odpovídá: „Musím jít hlásat Krista i za cenu, že mě zabijí!“ Proč mu tak odpověděl? Protože on věděl, že pohanům musí zvěstovat život – život věčný.
Ježíš říká: „Jděte do celého světa a učte všechny národy. Kdo uvěří, bude spasen. Kdo neuvěří, bude zavržen.“ (srov. Mk 16,15-16) Tedy my jsme povinni hlásat Krista. Jistěže, lidé, kterým se nedostalo světla evangelia, pohané, kteří však upřímně hledají a snaží se žít podle svého svědomí tak jako Abrahám, mají naději na spásu. Když se jim však nehlásá evangelium, spása pro ně je jako čekat na výhru v loterii. Kdo z nich, z toho velkého množství, může být spasen? Je to podobné, jako kdyby se chtěl někdo živit tak, že si koupí los, aby vyhrál peníze… má mizivou naději na výhru. Jeden nebo dva takoví lidé vyhrají, ale co to je vzhledem k tak velkému množství? Na rozdíl od toho člověk, který má solidní zaměstnání, má zajištěnou obživu. Tak i my, kteří věříme v Krista, máme v Něm jistotu spásy.
Stáhnout: Spása pohanů je jako sázka do loterie





