čeština > Aktuální > Article

Adventní list biskupům Střední a Jižní Ameriky

Datum:   2020-12-12
Autor:   BKP

 

Adventní list biskupům Střední a Jižní Ameriky

 

Vážení biskupové Střední a Jižní Ameriky,

žijeme ve vážné době, ve společnosti nastávají hluboké změny. Deep state, který působí i ve všech vašich zemích, sleduje postupnou likvidaci křesťanství. Tragedií je, že k tomu používá nejen mnohé katolické kněze a laiky, ale dokonce i biskupy. Vrcholem je, že největší rány katolické církvi dnes zavdává Argentinec Bergoglio, zneužívající jako arciheretik papežský úřad. Krize, kterou prožíváme, má bohužel své kořeny v II. vatikánském koncilu, kde nastal duchovní zlom. Ve svém nedávném projevu o tom výrazně hovořil arcib. Viganò (viz https://youtu.be/KX7vz_YgLfA).

 

Kard. Ratzinger začátkem 80. let, jako prefekt Kongregace, řekl: „Při návštěvě jednoho katolického knihkupectví v Jižní Americe jsem si všiml, že zde vymizela teologická literatura. Byla nahrazena velice rozšířenými příručkami psychoanalýzy... V některých mužských i ženských klášterech musel kříž ustoupit symbolům asijských pohanských kultů. Někde zmizely dřívější modlitby a uvolnily místo meditačním technikám jógy a zenu“. Tyto meditace vedou k vnitřnímu odpadu od Krista a jsou modlářstvím a hříchem proti prvnímu přikázání!

 

V téže době kardinál varoval i před teologií osvobození: „Ti, kdo zavedli teologii osvobození do Jižní Ameriky, jsou teologové formovaní evropskými univerzitami... Marxistická ideologie, teologie osvobození, využívá náboženské energie člověka jako nástroje pro politické cíle a zaměřuje ji na čistě pozemskou naději, nahrazující křesťanskou naději na věčný život... To, co je nepřijatelné a společensky nebezpečné, je právě tato směs Bible, christologie a politiky. Nelze zneužívat Písma a teologie k sakralizaci nějaké teorie politického řádu... Skutečnou příčinou nespravedlivých sociálních struktur je osobní hřích... Základní pravdy o pokání a následování Krista jsou ale přezírány a odmítány.“ Tolik z úst prefekta Kongregace, a to už z roku 1984.

 

Heslo II. vatikána „aggiornamento“ je protikladem hesla sv. Pia X.: „Všechno obnovit v Kristu.“ V 60. letech minulého století došlo ve světě k explozi různých forem okultismu a guruismu, spojených s neopohanstvím, které přes Ameriku, především skrze jógu, zamořily západní svět. Dokument Nostra aetate místo toho, aby postavil hráz této vlně pohanského pseudoduchovna, učinil pravý opak: otevřel mu dveře dovnitř církve.

 

Synkretismus s pohanstvím na II. vatikána je těžkým hříchem proti prvnímu přikázání. Povinnost hlásání evangelia pohanům byla v duchu aggiornamenta nahrazena sebevražedným dialogem, který zrádně popírá Krista jako jediného Spasitele, a dokonce křesťanství prezentuje jako méněcenné. Skrze jógu a zenové praktiky nastala invaze pohanského buddhismu a hinduismu na křesťanská území. Pravdivá misie de facto zanikla.

 

Skupina Beatles, která masově ovlivnila mladou generaci, v té době navštívila guru Mahariši Maheše Jógi, zasvětila se démonům a základ své hudby vzala ze satanského voodoo. Rocková hudba disponuje k morální nečistotě, k narkomanii, k násilí až k cynismu. Později se rock vystupňoval do tzv. hardrocku, metalu a techna, kde už prakticky jde o vymývání mozků. Ovocem je morální rozklad už několika generací a odpad od živé víry. Tak byly vytvořeny podmínky k propagaci rozvodů i prosazování potratových zákonů k vraždění nenarozených dětí. V 70. letech vystupuje Kinsey se svou sexuální antivýchovou, kterou v podstatě prosadil pedofilii a homosexualismus.

 

Pokoncilní církev s duchem aggiornamenta neměla sílu bojovat proti destruktivním vlivům světa, protože jejím novým programem bylo přizpůsobit se jim. Podstata spásy, která spočívá v pokání, obrácení a boji s hříchem, byla odsunuta na vedlejší kolej a přímo zesměšňována. Duch světa, který se ujal vlády v církvi, vyhnal Ducha Kristova. Na všech teologických fakultách byla propagována historicko-kritická metoda, která zpochybnila nejzákladnější pravdy víry. Místo pravdivého následování Krista se zdůrazňovaly psychologie, filosofie a pohanské pseudomystiky. Ukázat na nezdravý kořen, kterým byl II. vatikánský koncil, bylo nemožné. Nová paradigmata zjevně protiřečila podstatě Kristova učení hlásaného dvoutisíciletou tradicí církve. Pokoncilní euforie nedovolovala, aby v řadách kněžstva, řeholníků i laiků nastalo reformní hnutí. Jakákoliv snaha o pravdivou reformu byla v zárodku liberálním duchem likvidována.

 

Dvě desetiletí po koncilu Jan Pavel II. uspořádal setkání v Assisi, které bylo realizací ducha i litery Nostra aetate. Stalo se modelem na celá další desetiletí k pozvolnému rozkladu církve. Proces dekadence vyvrcholil v osobě Bergoglia, který už dnes intronizoval démona Pačamamu v hlavním chrámě. Bergoglio schvaluje soužití sodomitů i adopci dětí jimi. Navíc prosazuje nové, fatálně nebezpečné vakcíny, před kterými skuteční odborníci v medicíně naléhavě varují.

 

Už před několika lety začala být hlubinným státem jednotlivé vlády nuceny, aby přijímaly zákony, které vedou k sebezničení vlastního obyvatelstva. Jde o prosazování genderové ideologie se sexuální anti-výchovou, která vnucuje dětem schizofrenické myšlení a pak hormonální léky a přeoperovávání pohlaví. Jsou to zločiny proti lidskosti! Rovněž byla privilegována registrovaná partnerství, sňatky homosexuálů i adopce dětí homosexuály, což vede k zničení instituce rodiny. Do jednotlivých států byla zavedena juvenilní justice, která za pomoci policie krade děti z jakékoliv rodiny. S ní je spojen celý systém destruktivního zákonodárství. Důvodem odnětí dítěte se stala i řádná křesťanská výchova. Biskupové ve všech státech k těmto zločinným antizákonům mlčí, neprotestují. Proč? Protože by se museli postavit proti tlaku světa a navíc proti heretickému Vatikánu, který dovršil aggiornamento s deep state a už sám prosazuje stanovený, sebezničující program. Jak se může biskup nebo kněz, který už byl otráven duchem II. vatikána, postavit proti tomuto systému? I v Jižní Americe se církev pokorně podrobuje nesmyslné pandemii s maskami. V Mexiku bývá vždy začátkem adventu tradiční pouť v Guadalupe, kterou navštíví během několika dní až 14 milionů poutníků. Letos bude pouť vinou pasivity či dokonce negativní iniciativy biskupské konference Mexika kvůli nesmyslné karanténě zřejmě zakázána nebo omezena na minimum.

 

Vstupujeme do adventní doby, doby pokání a přípravy na Vánoce. Místo pokání je však rozvíjen proces stupňování umělé pandemie nesmyslným testováním, které připravuje půdu pro novou vakcinaci a čipizaci a pak následnou redukci a strašnou věčnost v ohnivém jezeře (Apok 14,11).

 

Co se týče Vánoc, pseudopapež Bergoglio už oznámil svůj plán zlikvidovat svátky uzavřením chrámů, popřípadě striktními omezeními účasti věřících na 10, maximálně 30 osob, a bez zpěvu. Takové Vánoce firmy Bergoglio & Gates už nemají s křesťanstvím nic společného.

 

Nesmyslná karanténa má za cíl rozdělit a poštvat lidi proti sobě až k nenávisti.

Jaké máte katolíkům podat v této adventní době východisko vy, biskupové Střední a Jižní Ameriky?

 

1) Říct jasné slovo proti sodomii. Sodomie je hříchem. Říct jasné slovo proti kradení dětí tzv. sociálními službami, říct jasné slovo proti fatálně nebezpečné vakcinaci a čipizaci. Vyjádřete ho buď v pastýřském listu, nebo ve veřejném prohlášení na vašich webových stránkách.

 

2) Dejte Bohu slib, že budete celý rok jednu hodinu denně věnovat vnitřní modlitbě. Bůh vám pak dá světlo a sílu k pravému hrdinství, postavit se i za cenu pronásledování za Krista a za spásu duší. Je pravdivý výrok, že svatí se stali svatými modlitbou. Svět dnes potřebuje svaté biskupy. Začnete-li se modlit vy, bude se modlit celý národ a Bůh ho zachrání.

 

3) Začnete-li s pravdivou reformou, okamžitě se proti vám postaví apostatický Vatikán, který prosazuje sebevražedný proces církve i lidstva. Dřív nebo později musíte jasně vysvětlit lidem, že došlo k apostazi Vatikánu v čele s Bergogliem. Tohoto neplatného papeže už nezmiňujte v liturgii, abyste nesvolávali prokletí na sebe, církev a národ.

 

Je velmi bolestné, že 152 biskupů z Brazílie se postavilo proti svému katolickému prezidentovi, který hájí morální principy i Boží zákony.

Rovněž je bolestné, že když seminář v diecézi San Rafael, největší v Argentině, byl místním biskupem uzavřen, protože duchovní odmítali udělovat a přijímat eucharistii na ruku a tak se podřizovat absurdním koronavirovým opatřením, žádný jihoamerický biskup nevystoupil na obranu semináře.

 

Bergoglio měl ještě jako argentinský kardinál velkou zásluhu na prosazení registrovaných partnerství neboli hříšného soužití homosexuálů. A nyní, už jako papež apostata, prosazuje všemi možnými způsoby sodomii. Bůh však před ní varuje trestem ohně z nebe! (2Pt 2,6, Jud 7)

V současné době je bolestnou realitou, že všude, kde chce NWO prosadit svůj genocidní systém, pomáhá mu v tom zrádná církevní hierarchie. Když má ale tato hierarchie chránit Boží zákony a cestu spásy, jen lhostejně mlčí, ač má svatou povinnost varovat a chránit.

 

Ježíš chce učinit i z vás, tak jako učinil ze slabých apoštolů, hrdiny víry a slavné mučedníky. Musíte ale udělat základní krok. Najít si čas na Něho a na svou duši. Proto je třeba, abyste si vyčlenili jednu hodinu denně pro vnitřní modlitbu. Pak budete schopni učinit radikální kroky. Budete mít sílu vyzvat místní vládu k odvolání sebevražedných zákonů a nařízení a nebudete se bát vyhrožování či pronásledování.

 

V této době adventu, v době kajícnosti, otevřete chrámy, sundejte masky a dejte všem prostor, aby mohli být v jakémkoliv počtu na svaté liturgii. Kéž by se našli i takoví odvážní biskupové, kteří učiní v liturgii změnu tím, že budou pronášet: „V jednotě s prvním papežem Petrem a jeho pravověrnými nástupci.“ Pokud se vy odvážně postavíte proti duchu světa a apostazi, zachráníte svůj národ před vakcinací, čipizací a redukcí. Záchrana národa záleží na prvním místě na vás, drazí biskupové, ne na politicích. Když vy sejmete prokletí, Bůh dá požehnání a duchovní vzkříšení a padne celý genocidní systém.

Kéž vám v době adventní Jan Křtitel, kazatel pokání, vyprosí ducha modlitby a pravdivého pokání.

 

+ Eliáš
Patriarcha Byzantského katolického patriarchátu
 
+ Metoděj OSBMr                 + Timotej OSBMr
Biskupové sekretáři
 
2. 12. 2020

 

Stáhnout: Adventní list biskupům Střední a Jižní Ameriky (2. 12. 2020)

 

Byzantský katolický patriarchát (BKP) je společenství mnichů, kněží a biskupů, žijících v klášterech. V čele BKP stojí patriarcha Eliáš s dvěma biskupy-sekretáři +Timotejem a +Metodějem. BKP povstal z potřeby hájit základní křesťanské pravdy proti herezím a apostazi. Pseudopapeže Bergoglia neuznává a nepodřizuje se mu.