
BKP: Odpověď na aktuální dopis věřícího
Datum: 2024-12-15Autor: BKP
BKP: Odpověď na aktuální dopis věřícího
(jaké je východisko po přijetí FS skrze ČBK)
Vážený pane Nováku,
ptáte se, zda uděluje platně svátosti církevní prelát, který je zjevným heretikem, tedy ten, který přijal heretickou deklaraci Fiducia supplicans. Takový prelát svou diecézi zneužitím apoštolské autority převádí do nové anticírkve s novými paradigmaty a se sodomským antievangeliem. Tento zjevný heretik se dle Gal 1,8-9 vyloučil z církve. Není jejím členem a svou apostazí vyměnil Kristova Ducha za ducha antikrista. S tímto duchem se konsekrace ve mši svaté neuskutečňuje. Rovněž pokud by uděloval diákonské či kněžské svěcení, ke svěcení nedojde. Tu nejde jen o těžký hřích, ale tu jde o apostazi, tedy o odpad od církve, a to nejen zevnější, ale i vnitřní. Tato problematika je v současné době, v době masové apostaze, mimořádně aktuální.
Něco jiného je, jak se zmiňujete Vy, pokud je kněz v těžkém hříchu, ale není v apostazi, takový biskup či kněz slouží liturgii platně, i když odsouzení sobě jí a pije (srov. 1Kor 11,29).
Je třeba vycházet ze samotné podstaty Písma svatého, tedy z Ducha Božího, který je autorem a zároveň pravdivým vykladatelem Písmem zjevených pravd. Tento Duch Boží stojí i za Tradicí církve. Z tohoto pohledu je nutné vnímat i danou situaci, v níž se nacházíme.
Vy jste uváděl případ, kdy dokonce v Ježíšově jménu vyháněli zlé duchy a uzdravovali nemocné, ale Ježíš jim říká: „Odejděte ode mne, pachatelé nepravosti.“ Tento citát se plně vztahuje na vysluhovatele svátosti, který žije v těžkém hříchu. Svátosti uděluje platně, Boží moc skrze něho působí, ale pokud nebude konat pokání, bude o něm platit bolestný výrok: odejdi ode mne…
Nejtěžší trest, anathema, dopadá za antievangelium, což vychází z citátu: „Kdo by hlásal jiné evangelium, i kdyby to byl anděl z nebe, budiž proklet, vyloučen.“ (Gal 1,8-9) Zde se jedná o apostazi, tedy o jiné evangelium, a to souvisí s Fiducia supplicans, která zavádí sodomské antievangelium. Tedy popírá hřích donebevolající a žehná mu, což je veřejná vzpoura proti Bohu a zjevná apostaze.
Přirovnal jste udělovatele svátostí k potrubí, skrze něž teče Boží milost. To se ale vztahuje na případ, kdy biskup či kněz žije v těžkém hříchu. Takový svátosti uděluje platně. Váš pohled je plně v souladu s katolickým učením.
Co se týče svátostí, základní pravidlo je, že bez Ducha svatého svátosti nepůsobí.
Je mimořádná situace. Dne 18. 12. 2023 pseudopapež Bergoglio vydal doktrinální deklaraci Fiducia supplicans, v níž schvaluje donebevolající hřích sodomie a zavádí jeho žehnání. Je to veřejná vzpoura proti Bohu. Boží přikázání jsou rušena a kdo sodomské antievangelium přijímá, vylučuje se z Kristovy církve (viz Gal 1,8-9).
Situace v Česku je konkrétně taková, že Česká biskupská konference (ČBK) přijala heretickou Fiducia supplicans. Biskupové Afriky, Polska, Maďarska, Ukrajiny a Běloruska tuto heretickou deklaraci odmítli. V jaké situaci se ocitá ČBK, to je z učení Písma i Tradice církve jasné. Dobrovolně se začlenili do vzpoury proti Bohu, vyloučili se z církve a dopadá na ně nejtěžší církevní i Boží trest: vyloučení z katolické církve, ale i z tajemného těla Kristova. To, že biskupové ČBK to nerespektují, na věci nic nemění. Biskupové ČBK, poté co se sami vyloučili z Kristovy církve, vysluhují svátosti neplatně. Důvod je, že na sebe stáhli Boží anathemu. Jediné záchranné řešení je pokání. Každý osobně se musí oddělit od zločinného rozhodnutí ČBK. Navíc, po závěrečném synodálním dokumentu Bergoglio stanovil důslednou kontrolu každého biskupa. Bude ho prověřovat ad limina, zda dotyčný vtěluje sodomské antievangelium. Každý pravověrný biskup se musí od arcikacíře Bergoglia oddělit. Pokud to neučiní, tak ho svou neplatnou autoritou pod falešnou poslušností donutí aktivně se podílet na jeho zločinné vzpouře proti Bohu.
Synodální cesta má kromě sodomského antievangelia program sjednocování se s duchem tohoto světa. Jde o proces přijímání ducha pohanství. Bergoglio se v Kanadě precedentně zasvětil satanu. Tato jeho cesta diametrálně protiřečí cestě spásy.
Řešením v dané situaci je, aby se aspoň některý biskup v ČR i se svou diecézí oddělil nejen od FS, ale i od podřízenosti pseudopapeži Bergogliovi. Biskup k tomuto kroku potřebuje zázemí věrných kněží. Kněží rovněž potřebují zázemí svých farníků.
Co mají dělat věrní kněží? Pravidelně se scházet v bratrském společenství, vzájemně se povzbuzovat a vyjasňovat si pravdivě situaci, v níž se církev v Česku nachází. Je důležité, aby tito Kristu věrní kněží prováděli osvětu ve své farnosti. Tak se budou formovat skupiny věrných věřících, kteří jsou ochotni se postavit za Krista i Jeho cestu. Věrní kněží pak mohou žádat biskupa, aby se oddělil od FS a od podřízenosti pseudopapeži Bergogliovi i s celou diecézí.
Pokud biskup odmítne a začne tyto věrné kněze pronásledovat, ať je podepřou skupiny věrných věřících. Kněz nejenže není povinen, ale přímo nesmí takového biskupa apostatu, který zradil Krista i Jeho evangelium a prosazuje sodomské antievangelium, poslouchat. Kněz pronásledovaný za svou věrnost Kristu buď celou farnost vyvede ze sebevražedné cesty Bergoglia, anebo přejde s malou skupinkou věrných do katakombální církve. Liturgie takoví kněží mohou sloužit v nějakém domě či si mohou postavit menší kapli. Tito zachovají zdravé jádro katolického učení. Zůstanou tak pravou katolickou církví, protože se oddělili od bergogliánské sekty. Na jejich bohoslužby mohou jezdit věrní věřící i z okolí, kteří byli poučeni o reálné situaci.
Pokud by se v každé diecézi našlo asi 10 odvážných kněží, jednoho z nich mohou vybrat a ten přijme biskupské svěcení od pravověrného biskupa. V mimořádné situaci je třeba volit mimořádné cesty. Pokud by heretičtí biskupové hrozili církevními kánony, ať si uvědomí, že podle těchto kánonů i Písma Svatého jsou oni sami vyloučeni z církve. Na ty, kteří hájí podstatu církve, používat kánony a hrozit sankcemi je nonsens! Všechny kánony jsou v rukách apostatických biskupů cárem papíru.
Postupně se vytvoří paralelní struktura pravověrných biskupů. Ti mohou zvolit ze svého středu patriarchu a vyhlásit katolický patriarchát v ČR. Až bude zvolen či vybrán právoplatný papež mimo apostatickou strukturu, pak tito biskupové zaštítěni patriarchátem se s ním sjednotí. Toto je řešení v této mimořádné situaci, do níž katolickou církev dostal arciheretik Bergoglio svou otevřenou apostazí. Ta je daleko horší než schizma. Schizmatik vysluhuje svátosti platně, ale apostata neplatně.
Tato doba i biskupy Čech a Moravy nyní nutí činit pokání, oddělit se od FS i od uzurpátora papežství. Jedině tím vydaají svědectví věrnosti Kristu a Jeho učení spásy. Buď se tak stanou hrdinové, anebo zůstanou zrádci. V současné situaci jiná alternativa není.
Dnes musí i pravověrní katolíci vyjít z pasivity, a to jak věřící, tak i kněží. V těch chrámech totiž, které jsou podřízeny neplatnému papeži, budou brzy probíhat tzv. bohoslužby pro LGBTQ, kteří radikálně odmítají pokání. Precedent už byl dán 1. 12. 2024 v Brně-Žabovřeskách. V těchto katolických chrámech pak budou i žehnány pseudosňatky osob LGBTQ. Reálnou perspektivou je, že v některých chrámech zanedlouho budou místo kněží ženy diakonky a kněžky, jak to nejen Bergoglio, ale i heretičtí teologové už předem vytrubují. Je jasné, že celý tento systém je protibožský a vede duše do zavržení.
Kněz, i když je zbožný a pravověrný, pokud nevyjde z Bergogliovy struktury, dřív nebo později bude nucen žehnat svazkům homosexuálů, tedy postavit se do vzpoury proti Bohu. Východisko v dané situaci je:
A) Celá diecéze se oddělí od jurisdikce neplatného papeže, který nutí biskupy i kněze k veřejné apostazi. Tento krok musí udělat diecézní biskup, ale musí mít za sebou horlivé kněze, kteří ho v tom podpoří.
B) Pokud biskup zůstane v Bergogliově struktuře a odmítne zachránit svou diecézi, je druhá varianta záchrany, a sice: věrní kněží se musí oddělit od takového zrádného a zbabělého biskupa každý se svou farností nebo aspoň s malou skupinkou věrných katolíků a vejít do katakomb.
BKP
Stáhnout: BKP: Odpověď na aktuální dopis věřícího





