čeština > Aktuální > Article

Výzva ruským biskupům

Datum:   2012-08-02
Autor:   BKP

 
Biskupům ruské pravoslavné církve  

 

Výzva ruským biskupům

 

Vážení biskupové pravoslavné církve,

od 4. do 7. října 2012 se má v Moskvě konat 5. fórum tzv. LGBT-křesťanů východní Evropy a střední Asie.

 

Jak je vůbec možné spojovat LGBT a křesťanství?

Co říká Boží zákon o homosexualitě?

„Nebudeš obcovat s mužem jako s ženou. Je to ohavnost.“ (Lv 18,22)

 

Avšak liberální teologové a LGBT osoby tvrdí, že „to je přece Starý zákon, dnes už platí Nový Zákon“. Pán Ježíš však řekl: Nedomnívejte se, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Proroky; nepřišel jsem zrušit, nýbrž naplnit.(Mt 5,17)

 

V Novém Zákoně je jasně řečeno:

„Nemylte se! Ani modláři ... ani homosexuálové neobdrží Boží království za dědictví.“ (1 Kor 6,9-10)

 

Muži zanechali přirozeného styku s ženou ... muži s muži páchají hanebnost a sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svoje poblouzení.“ (Ř 1,26-27)

 

Termín fórum LGBT-křesťanů je stejně absurdní jako termín fórum satanistů-křesťanů. Homosexualismus a trassexualismus je v kořeni vzpourou proti Bohu. Bůh poslal oheň z nebe na homosexuály v Sodomě a Gomoře (Gen 19) a Nový Zákon zdůrazňuje, že toto je varování pro celé lidstvo (Juda 1,7, 2Pt 2,6).

 

Na fóru mají vystoupit tzv. teologové i religionisté, kněží a laici.

 

Komentář: Většina teologů jsou dnes lháři a podvodníci: „Sám satan se vydává za anděla světla a podobně i jeho služebníci – heretičtí teologové.“ (srov. 2Kor 11,14-15)

 

Citace z pozvánky na fórum: „... děkovat Bohu za to, že nás stvořil gayi, lesbami, transgendery...“

 

Odpověď: Homosexualita je trest Boží za odmítnutí Boha a za hřích modlářství (srov. Ř 1,10n). Před 50 lety normální občan Evropy nevěděl, že existuje nějaký homosexualismus. Dnes EU, prezident Obama, OSN, postavili prosazování homosexualismu jako prioritu politiky a zároveň zakazují jakékoli projevy živého a pravdivého křesťanství! Homosexualismus je psychická choroba, ohavnost, která mění myšlení a ubíjí svědomí.

 

„Bůh stvořil člověka ... jako muže a ženu je stvořil.“ (Gen 1,27)

 

Homosexualismus je vzpourou proti přírodě i proti Bohu. Jde o otevření se nečistému duchu většinou vinou jedince, který se už stal obětí této amorální infekce.

 

Pokud se někdo s touto zvrácenou dispozicí rodí, je to ne vinou Boha, ale hříchu rodičů či prarodičů (trest za hříchy proti víře až do třetího pokolení – srov. Ex 20,5).

 

Podle rejstříku psychických chorob WHO, psychiatrie do roku 1992 pokládala homosexualitu za psychickou chorobu. Tedy homosexualita byla, je a bude psychickou chorobou, která má být léčena! Předpokladem léčby je i vědomé zřeknutí a oddělení se od nečistého démona. Ježíš vyháněl nečisté duchy a lidé byli uzdravováni. S homosexualitou a nečistým duchem, který je za ní, byly a jsou spojeny i některé nemoci.

 

Byzantský katolický patriarchát vyzývá všechny pravoslavné biskupy Ruska, aby napsali pastýřské listy svým věřícím a iniciovali je, aby ve všech eparchiích organizovali protestní akce a žádali vládu o zákaz tohoto fóra a jakékoli propagace homosexuality.

 

V Kristu

+ Eliáš
patriarcha Byzantského katolického patriarchátu

 

+ Metoděj OSBMr                      + Timotej OSBMr
biskupové sekretáři

 

Lvov, 2. 8. 2012

 

Kopie:

- Prezidentu Ruské Federace, V. Putinovi

- Státní Dumě RF

- Rodičovským organizacím a výborům Ruska

- Masmédiím